Nové časopisy

Srpnový Zahrádkář na stáncích od 25. července

31. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

V srpnu máme na zahrádce plno práce se sklizní. Vše ale závisí na vodě, kde není je i sklizeň ohrožena, proto přijměte alespoň pár rad, jak správně postupovat při zalévání plodové zeleniny. Pokud neznáte ožanky a šišáky, tak čtěte rozsáhlý článek o těchto zajímavých rostlinách. Druhým dílem se podíváme na mrazuvzdornost u delosperm, včetně rad jak zvýšit šanci na přezimování. Z ovocných kultur pokračujeme s výběrem meruněk, věnujeme se i višni plstnaté a udržovacímu řezu u peckovin. Pokud máte na zahradě nekvalitní půdu, můžete odzkoušet třeba pěstování na slámě, pomůže vám to i šetřit s vodou. V Zahrádkářce opět najdete mnoho letních receptů na zpracování ovoce. Také recepty Hanky Sládkové jsou plně pod taktovkou letní sklizně. Závěrem přinášíme návod na přípravu vlastního pečeného čaje. Ale hlavně si po přečtení časopisu poznačte do kalendáře, že 8. září se na Vás těšíme v Poděbradech na společné narozeninové oslavě s Českým rozhlasem.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 2/2018 - téma Krajinou venkova

3. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

Vstříc nebývalému a velkorysému kompozičnímu potenciálu venkovské krajiny Co vysazovat na venkov Statek a zahrada na vsi Vidiecka historická zeleň na Slovensku Časopis objednávejte na adrese: kancelar@szkt.cz

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - LÉTO 2018

27. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 54 vyšel 14. června 2018 v Českých Budějovicích

Pokračování

Červencový Zahrádkář na stáncích od 25. června

25. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

V červenci jsme se zajeli podívat za skvělým slovenským šlechtitelem květin - jeho odrůdy opravdu stojí za to. Dále pokračujeme s výběrem meruněk a broskvoní do zahrádky a přidáváme něco i o řezu peckovin. Z okrasných se tentokráte věnujeme opomíjeným sadcům a v dalším díle o pelagóniích vás seznámíme se stellary, jsou opravdu nádherné. Přesvědčíme vás, že živý plot může být i ozdobou zahrady a jako tradičně se věnujeme více některé zelenině. Zahrádkářka pro vás na léto přichystala ovocné šťávy a přírodní sirupy - kompletní návody se budou hodit snad každému a když k tomu přidáme ještě letní palačinky od Hanky Sládkové, pak přijdeme k chuti snad každému.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích

8. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

V červnu pro vás pokračujeme s výběrem pozdnějších broskvoní do zahrádky, budete mít čas rozmyslet, kterou si případně pořídíte. Z okrasných se věnujeme více třapatkám, a že jich už je pořádný sortiment, seznámíme vás s kříženci pelargonií zonartic a také s moravskými odrůdami růží. V dalším díle přírodní zahrady nejen pro děti se věnujeme vodě. Pro experimentátory přinášíme přehled vzhledově netradičního ovoce - především toho drobného. V Zahrádkářce se věnujeme bylinkám a jejich využití, ale také si z nich můžeme pdole našeho postupu vytvořit dortíkovou dekoraci. Ti s šikovnýma rukama určitě zkusí přípravou cukrových mystiček a méně šikovní zas ocení různé druhy špízů - snad budou všem chutnat.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2018

28. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2018

5. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 53 vyšel 29. března 2018 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích

4. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Květen je plný květů a dobrých tipů a návodů. Třetím dílem zakládáme zahradu, vybíráme dřeviny na živý plot, hledáme nejlepší české růže, vytváříme ekologickou zahradu, poznáváme aktinidii podle květu, tvarujeme polokmeny a vysokokmeny, sázíme teplomilnou plodovou zeleninu. Na návštěvu s námi můžete k panu Zvolánkovi na jeho skalku. V Zahrádkářce si můžete pochutnat na placičkách, nebo si namazat chleba pomazánkou z bylinek, nebo vyrobit krabici pro maminku.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 1/2018 - téma Řeka a nábřeží

4. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Řeka jako iniciátor obnovy městských čtvrtí Ekosystémové služby říčního prostoru Projekty z Litomyšle, Brna i Bavorska Zakládání příměstských parků Náplavka v Plzni - projekt "zdola"

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích

3. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Duben je měsíc, kdy máme na zahrádce plné ruce práce s přípravou půdy, výsevy apod. Zahájíme ho velikonoční nedělí a Velikonocům se věnujeme i v Zahrádkářce.

Pokračování