Nové časopisy

Arboeko - Bulletin 2/2014

22. 9. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrádkář 10/2014

19. 9. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V říjnovém čísle Zahrádkáře postoupíme spolu s přírodou do Velkolepého finále (reportáž zahrada na Vyškovsku), poradíme se zazimováním durmanů a s vybudováním tajné zahrádky na našem pozemku. Seriál o sukulentních rostlinách tentokrát přináší zajímavé téma sukulentních pelargonií. Zajímá Vás štěpování jabloní, sklizeň úrody na zahradě nebo lískové oříšky? Pak nalistujte část věnovanou ovocné zahradě v říjnu. Informace také poskytneme s posklizňové úpravě a uskladnění zeleniny, ke košťálové zelenině či k pěstování a užívání stévie. Na své si přijdou i zastánci komunitního zahrádkaření a biohnojení. Záhadná poškození rajčat, paprik a brambor se pokusí osvětlit Jaroslav Rod a další stránky jsou pak věnovány životu a (ne)užitečnosti mšic. Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se soustředila na dýně, dýňové recepty a Květa Korečková v říjnovém receptáři přidává podzimní vaření z lilku a fenyklu.

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - podzim 2014

19. 9. 2014 | autor: Jan Stropnický

Právě vyšlo další číslo magazínu pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování

Zahrádkář 9/2014 - Časopis Zahrádkář vyhlásil ROK TYKVÍ!

11. 8. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Zářijové číslo časopisu přináší další informace o naší soutěži a velké výstavní expozici v Litoměřicích. Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Příloha časopisu Zahrádkářka přidává k Roku tykví navíc oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si zářijový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve a hlavně - soutěžte s námi! Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Zahrádkář 8/2014

10. 7. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Srpnové číslo časopisu přináší rozšířené informace o soutěži Letních tykví na výstavišti Olomouci a zářijové soutěži v Litoměřicích. Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Po celé léto se můžete zúčastnit fotosoutěže na téma Zahrádkář na cestách a příloha časopisu Zahrádkářka přidává oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si srpnový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve, foťte na cestách a hlavně - soutěžte s námi! Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - léto 2014

27. 6. 2014 | autor: Jan Stropnický

Aktuální číslo vyšlo 11.6.2014 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Zahrádkář 7/2014 - Časopis Zahrádkář vyhlásil ROK TYKVÍ!

17. 6. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V červencovém čísle časopisu se dozvíte, jak se zúčastnit srpnové soutěže Letních tykví na výstavišti Olomouci a zářijové soutěže v Litoměřicích. Na léto jsou také připraveny dvě fotosoutěže a to na téma Zahrádkář na cestách a Malý pomocník na zahrádce. Příloha časopisu s názvem Zahrádkářka se zaměřila na letní moučníky a přidává oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si červencový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve, foťte doma i na cestách a hlavně - soutěžte s námi! Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Zahrádkář - 6/2014

15. 5. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V červnovém čísle Zahrádkáře všem připomeneme keř s názvem tavola, předvedeme jak na kvalitní seč trávníku, jak připravit a zrealizovat vřešoviště a poukážeme na jedovaté rostliny v okrasné zahradě. Kalendárium naznačí, jaké práce nás čekají v červnu na zahradě, poodkryjeme úskalí i krásu chatek nejen v zahrádkových osadách a pokračuje i žádaný seriál o kompostování. Že výsadbou nic nekončí, se přesvědčíme v příspěvku o ovocné zahradě, doporučíme odolné odrůdy broskvoní a na vinaře čeká osečkování révy a pomoc se správnou identifikací padlí. Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se v Chuťopisu věnuje známým jahodám z Kunratic, receptům s tématikou špenátu a nabízí inspiraci pro osvěžující a zdravé saláty. Pro šikovné ruce nabízí tvorbu klobouku z papíru a floristům letní aranžmá s obilím. Pokud si chcete nejen vychutnat, ale i vypěstovat doma ananas, přečtěte si také závěrečný příspěvek v červnové Zahrádkářce! Červnový Zahrádkář vyjde 26. května. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2014

22. 4. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrádkář - 5/2014

17. 4. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V květnovém čísle Zahrádkáře se tentokrát podíváme na oblíbené šeříky, zajímavé tlustice, atraktivní trávové bonsaje a nové české odrůdy rododendronů a azalek. Kalendárium připomene, jaké práce nás čekají v květnu na zahradě, poradíme jak si vybrat a postavit zahradní domek a pokračuje seriál o kompostování. Přiblížíme sortiment okrasných jabloní a v seriálu o houbách je opět a zostřeno na hlívu ústřičnou a její domácí pěstování. Své články si zde najdou i vinaři, pěstitelé peckovin a milovníci česneku. Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se v Chuťopisu věnuje kopru vonnému a květnový receptář přináší lákavé dobroty s tématem kedlubna. Víte o tom, že spoustu plevelných rostlin lze zařadit na svůj jídeníček? A již jste si dopřáli exotickou papáju? Tipy a recepty přináší květnová Zahrádkářka. Bonusem pro předplatitele je do tohoto čísla vložené osivo ledového salátu LARSEN. Květnový Zahrádkář vyjde 25. dubna. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování