Nové časopisy

Arboeko - Bulletin 1/2014

22. 4. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrádkář - 5/2014

17. 4. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V květnovém čísle Zahrádkáře se tentokrát podíváme na oblíbené šeříky, zajímavé tlustice, atraktivní trávové bonsaje a nové české odrůdy rododendronů a azalek. Kalendárium připomene, jaké práce nás čekají v květnu na zahradě, poradíme jak si vybrat a postavit zahradní domek a pokračuje seriál o kompostování. Přiblížíme sortiment okrasných jabloní a v seriálu o houbách je opět a zostřeno na hlívu ústřičnou a její domácí pěstování. Své články si zde najdou i vinaři, pěstitelé peckovin a milovníci česneku. Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se v Chuťopisu věnuje kopru vonnému a květnový receptář přináší lákavé dobroty s tématem kedlubna. Víte o tom, že spoustu plevelných rostlin lze zařadit na svůj jídeníček? A již jste si dopřáli exotickou papáju? Tipy a recepty přináší květnová Zahrádkářka. Bonusem pro předplatitele je do tohoto čísla vložené osivo ledového salátu LARSEN. Květnový Zahrádkář vyjde 25. dubna. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - jaro 2014

17. 4. 2014 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 37 vyšel 28. března 2014 v Českých Budějovicích.

Pokračování

NAŠE KRÁSNÁ ZAHRADA SPECIÁL, aktuální vydání

31. 3. 2014 | autor: Anna Tichá

Pro vás, kteří začínáte s jarní prací na zahrádkách a zahradách máme skvělý tip! Právě vychází Naše krásná zahrada Speciál a v ní 150 nápadů a triků.

Pokračování

Zahradnictví - 1/2014

14. 3. 2014 | autor: Profi Press s.r.o.

Lednové číslo obsahuje Vítězné zahrady roku 2013, Botanická rozmanitost rodu Quercus, Kvalitativní posouzení asijských zelenin, Vinohradnická mechanizace 21. století.

Pokračování

Zahrádkář - 4/2014

13. 3. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V dubnovém čísle Zahrádkáře se přesvědčíte, že ocúny kvetou také na jaře, seznámíte se s hlíznatými sasankami a představíme vám královny zahrad – velkokvěté růže. Pravidelné kalendárium připomene na co se připravit a co dělat v tomto čase v okrasné i zeleninové zahradě a jak si chytře poradit s okraji trávníků. Pokračovat budeme dalším dílem o chryzantémách a za přečtení stojí i článek o tom, proč ořešáky řezat právě na jaře.

Pokračování

Zahrádkář - 3/2014

17. 2. 2014 | autor: Anna Tichá

V březnovém čísle Zahrádkáře zjistíte, že nenáročné macešky i dominantní divizny si zaslouží pozornost zahrádkářů, jaké práce vás čekají v okrasné, ovocné a zeleninové zahradě v březnu, nebo co obnáší zbudovat si soukromé arboretum. Přečíst si můžete další díl ze série o trávnících a určitě nepřehlédnete rozsáhlý článek o velkokvětých růžích nebo o pěstování chryzantém. Probereme vhodné podmínky pro výsadbu ovocných stromů, podíváme se na dřevní houby na zahrádce i na netradiční tykev muškátovou. Zahrádkářka se tentokrát zaměřila na historii a současnost salátu nazývaného Dětěnická atrakce a příprava salátů je i hlavním tématem březnových receptů. Bonusem pro předplatitele je do tohoto čísla vložené osivo datlového rajčete s oranžovými a chuťově vynikajícími plody. V únorovém čísle bylo pro předplatitele místo avizovaného rajčete Datlo vloženo osivo zimní, vytrvalé cibule Gerda. Rajče předplatitelé obdrží právě s březnovým vydáním časopisu Zahrádkář. Březnový Zahrádkář vyjde 24. února. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Zahrádkář - 2/2014

16. 1. 2014 | autor: Český zahrádkářský svaz

V únorovém čísle Zahrádkáře se zaměříme na vytrvalé květiny pro nádoby, navštívíme zámecký park ve Štiříně, zahradu našich architektů ve Višňové a také ředitele Radia Dechovka, který nabídne banány ze své zimní zahrady. Zjistíme, jak se zakládají různé typy trávníků a architekt navíc poradí se zahradními cestami a zpevněnými plochami. Krásu sukulentních rostlin doplní článek s radami a informacemi o nocenkách.

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady, zima 2013

16. 12. 2013 | autor: Jan Stropnický

Aktuální jarní číslo magazínu pro pěstitele bonsají.

Pokračování

Dům a zahrada – 12/2013

28. 11. 2013 | autor: HomeDeco SMP a. s.

Dům & zahrada je měsíčník, který se komplexně zaměřuje na rodinný dům. Věnuje se zejména jeho architektuře, stavbě, rekonstrukci, vybavení a zařízení interiéru a úpravě zahrady.

Pokračování