Nové časopisy

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - ZIMA 2017

8. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 52 vyšel 1. prosince 2017 v Českých Budějovicích

Pokračování

Zahrada-park-krajina 3/2017 - téma Krajinou her

10. 11. 2017 | autor: Anna Tichá

V novém čísle najdete Aby děti nebyly zvířátka za ohradou hřišť Zahrady mateřských školek Hřiště jako ikonická součást nábřeží Jak pěstovat vztah dětí k zeleni Venku s dětmi

Pokračování

Arboeko - Bulletin 2/2017

9. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - PODZIM 2017

6. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 51 vyšel 7. září 2017 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Srpnový Zahrádkář na stáncích

1. 8. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Srpen je měsíc hojnosti, pokračuje sklizeň malin, ostružin, dozrávají broskve, pozdní meruňky, těšíme se z rajčat, paprik, okurek… Je toho mnoho, co si v srpnu zaslouží naši pozornost. S časopisem Zahrádkář si i zbytek léta užijete naplno. V srpnovém čísle najdeme mnoho rad pro užitkovou i okrasnou zahradu. Trápí vás nálety špačků či kosů, kteří v létě decimují porosty rybízu či zahradních borůvek? Pěstujte žluté maliny, bílý rybíz či žluté třešně! Tohoto zbarvení si většinou drobné ptactvo nevšimne. Tuto a další osvědčené rady najdete na více než 60 stranách časopisu Zahrádkář. Předplatitelé časopisu získají se srpnovým číslem i Knihovničku, tentokrát na téma pivoňky.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - LÉTO 2017

11. 7. 2017 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 50 vyšel 15. června 2017 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Červencový Zahrádkář na stáncích

3. 7. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V červenci to už na zahradě i na terase běží na plné obrátky. Abyste tu krásu uchovali po dlouhou dobu, měli byste tomuto tempu stačit. Každých 7 až 10 dní přihnojit okrasné květiny v nádobách, odstraňovat odkvetlé květy, zaštipovat rajčata, vyvazovat popínavky, co nejčastěji sekat trávník a hlídat vodu v zahradních jezírkách či bazénech. Do toho nesmíte zapomenout sklízet tu lahodnou úrodu kolem sebe, péct, zavařovat, užívat si s dětmi prázdnin a samozřejmě si večer najít čas na grilování s přáteli. Abyste si celé to krásné období užili v klidu a bez starostí, o to se postará časopis Zahrádkář, váš rádce pro zahradu i domácnost.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích

2. 6. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červnové vydání je prosyceno začínajícím létem. Hlavní téma jsou růže, ale podíváme se i na růžové pomněnky, nebo trochu opomíjené sedmikrásky.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích

2. 5. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Zaskočili vás dubnové mrazíky? Pojďte se s květnovým Zahrádkářem rozehřát do zahrady v Hukvaldech, kde je veřejnosti přístupná soukromá zahrady plná tropických a subtropických rostlin. S květnovým vydáním poznáte podrobněji mladší sestru petúnií – květinu Calibrachoa. Okouzlí vás velkým množstvím květů, které se nezavírají ani když se schová slunce za mraky. S dětmi si díky Zahrádkáři založíte vlastní letničkový záhon a naučíte se bránit plísní révy vinné ekologicky. Pokud vás trápí nějaký pěstitelský problém, nahlédněte do naší odborné poradny. A odpolední šálek kávy si nezapomeňte zpříjemnit fejetonem Václava Větvičky.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2017

7. 4. 2017 | autor: Jan Stropnický

Jarní číslo 49 březen-duben-květen vyšlo 29.března 2017 v Českých Budějovicích

Pokračování