Nové časopisy

Zahrada-park-krajina 2/2019 - aktuální téma Květiny

31. 5. 2019 | autor: Anna Tichá

Květiny a bylinné patro kolem nás, Interaktivní experimentální zahrada FZKI SPU v Nitře, Hummelo - soukromý trvalkový ráj Pieta Oudolfa, Květinový záhon ve veřejném prostoru, Zkušenosti s použitím květin ve Zlíně, Trvalkové výsadby ze suchomilných rostlin, The Path - Show světového formátu

Pokračování

Červnový Zahrádkář 6/2019 na stáncích

27. 5. 2019 | autor: Jana Lapáčková

Do zahrady přichází léto s dominantní červenou barvou. Od červených plodů prvních jahod a třešní po rudé barvy pivoněk a růží dostal tento měsíc i název. Dny se prodlužují a za nedlouho nastane i magický letní slunovrat.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2019

2. 5. 2019 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko, temtokrát např. Města a adaptační opatření, Choroby a škůdci dřevin, Sortiment jabloní Arboeka I.

Pokračování

Květnový Zahrádkář 5/2019 na stáncích

25. 4. 2019 | autor: Jana Lapáčková

"Ukaž mi, jaký máš kompost, a já ti řeknu, jaký jsi zahrádkář". A právě toto rčení, kolující mezi opravdovými zahrádkáři, je nosným tématem květnového časopisu Zahrádkář.

Pokračování

Periodika 2019

8. 4. 2019 | autor: Anna Tichá

Stručný přehled periodik s tématikou okrasného zahradnictví a souvisejících oborů

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2019

2. 4. 2019 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 57 vychází 30. března 2019 v Českých Budějovicích, časopis můžete objednat pomocí elektronického objednávkového formuláře za 198 Kč + poštovné

Pokračování

Dubnový Zahrádkář 4/2019 na stáncích

1. 4. 2019 | autor: Jana Lapáčková

V dubnu začíná pracovní špička. Musíme dobře hospodařit s časem, protože nás každou chvíli může ze zahrady vyhnat pověstné aprílové počasí. Je to měsíc sázení a vysévání, ale také ideální doba pro založení nového či ošetření stávajícího trávníku. Rozhodující při zakládáni je kvalitní příprava půdy pro výsev. Uvádí se, že na ní závisí ze tří čtvrtin výsledek. Až třešničkou na dortu je pak samotný výsevek, který se pohybuje v rozmezí 10 až 20 g/m2. Pozornost rovněž věnujeme výběru travního osiva, pro zahradu u rodinného domu je ideální rekreační směs, která má vyvážený poměr mezi úzkolistými okrasnými druhy trávy.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 1/2019 - aktuální téma Stromy

11. 3. 2019 | autor: Anna Tichá

V novém čísle najdete: Sortiment pro měnící se středoevropské klima, Rozhovor o stromech ve Vídni a v Praze, Pro zdravé stromy v ulicích - pilotní projekt Budečská, Použití prokořenitelných buněk v Brně

Pokračování

Březnový Zahrádkář 3/2019 na stáncích

28. 2. 2019 | autor: Jana Lapáčková

Březnové číslo časopisu Zahrádkář Vás nenechá na pochybách, že jaro je již opravdu cítit ve vzduchu. Stejně tak ale i Vaše zahrádka. Začíná se proměňovat, ze dne na den je co objevovat i obdivovat. Je to ale rovněž období zvýšené pracovní aktivity, proto zahradníci nelelkujte, zahrádku je potřeba dát po zimě do pořádku! Co vše byste neměli opomenout, je pro Vás srozumitelně popsáno v tradičním kalendáriu, které je věnováno zvlášť okrasné, ovocné ale i zeleninové zahradě.

Pokračování

Únorový Zahrádkář 2/2019 na stáncích

1. 2. 2019 | autor: Anna Tichá

V únorovém vydání se věnujeme prvním jarním květinám, které by neměly scházet na zahrádce. Nejedná se jen o cibuloviny, ale také o zajímavé trvalky. Porovnáme staré a nové odrůdy, podíváme se za pěstitelem tomelu, naučíme vás pěstovat kanadské borůvky. Ovocnáře potěšíme diskusí tentokráte o Šampionu a začínající pěstitele révy seznámíme s perspektivními odrůdami stolních odrůd. V zahrádkářce si pochutnáte nejen na zajímavých receptech, ale zaměříme se i na různé jablkové dobroty. A pokud se po zimě cítíte unavení přečtěte si o rostlinách proti únavě a stresu.

Pokračování