Nové časopisy

Zářijový Zahrádkář na stáncích - časopis slaví 50. narozeniny!

27. 8. 2018 | autor: Anna Tichá

V září se v časopisu věnujeme přicházejícímu podzimu a zpracování všeho z vrcholící sklizně, ale letošní záři bude jiné. Časopis bude slavit své 50. narozeniny a to hned dvakrát. Nejprve 8. září v Poděbradech společně s Českým rozhlasem, který celou akci pořádá a časopis pozval jako hosta. Celý den bude pro všechny kulturním zážitkem s mno­ha známými umělci. Další oslavu jsme pro vás připravili na 22. září, na výstavě Zahrada Čech se bude konat tradiční den Časopisu Zahrádkář, na kterém vyhlásíme vítěze několika našich soutěží a k tomu nám zazpívá i Hana Zagorová. My se na to již moc těšíme a těšíme se i na Vás, tak prosím, pokud jen trochu můžete - přijeďte.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 2/2018 - téma Krajinou venkova

3. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

Vstříc nebývalému a velkorysému kompozičnímu potenciálu venkovské krajiny Co vysazovat na venkov Statek a zahrada na vsi Vidiecka historická zeleň na Slovensku Časopis objednávejte na adrese: kancelar@szkt.cz

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - LÉTO 2018

27. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 54 vyšel 14. června 2018 v Českých Budějovicích

Pokračování

Červencový Zahrádkář na stáncích od 25. června

25. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

V červenci jsme se zajeli podívat za skvělým slovenským šlechtitelem květin - jeho odrůdy opravdu stojí za to. Dále pokračujeme s výběrem meruněk a broskvoní do zahrádky a přidáváme něco i o řezu peckovin. Z okrasných se tentokráte věnujeme opomíjeným sadcům a v dalším díle o pelagóniích vás seznámíme se stellary, jsou opravdu nádherné. Přesvědčíme vás, že živý plot může být i ozdobou zahrady a jako tradičně se věnujeme více některé zelenině. Zahrádkářka pro vás na léto přichystala ovocné šťávy a přírodní sirupy - kompletní návody se budou hodit snad každému a když k tomu přidáme ještě letní palačinky od Hanky Sládkové, pak přijdeme k chuti snad každému.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích

8. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

V červnu pro vás pokračujeme s výběrem pozdnějších broskvoní do zahrádky, budete mít čas rozmyslet, kterou si případně pořídíte. Z okrasných se věnujeme více třapatkám, a že jich už je pořádný sortiment, seznámíme vás s kříženci pelargonií zonartic a také s moravskými odrůdami růží. V dalším díle přírodní zahrady nejen pro děti se věnujeme vodě. Pro experimentátory přinášíme přehled vzhledově netradičního ovoce - především toho drobného. V Zahrádkářce se věnujeme bylinkám a jejich využití, ale také si z nich můžeme pdole našeho postupu vytvořit dortíkovou dekoraci. Ti s šikovnýma rukama určitě zkusí přípravou cukrových mystiček a méně šikovní zas ocení různé druhy špízů - snad budou všem chutnat.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2018

28. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2018

5. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 53 vyšel 29. března 2018 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích

4. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Květen je plný květů a dobrých tipů a návodů. Třetím dílem zakládáme zahradu, vybíráme dřeviny na živý plot, hledáme nejlepší české růže, vytváříme ekologickou zahradu, poznáváme aktinidii podle květu, tvarujeme polokmeny a vysokokmeny, sázíme teplomilnou plodovou zeleninu. Na návštěvu s námi můžete k panu Zvolánkovi na jeho skalku. V Zahrádkářce si můžete pochutnat na placičkách, nebo si namazat chleba pomazánkou z bylinek, nebo vyrobit krabici pro maminku.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 1/2018 - téma Řeka a nábřeží

4. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Řeka jako iniciátor obnovy městských čtvrtí Ekosystémové služby říčního prostoru Projekty z Litomyšle, Brna i Bavorska Zakládání příměstských parků Náplavka v Plzni - projekt "zdola"

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích

3. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Duben je měsíc, kdy máme na zahrádce plné ruce práce s přípravou půdy, výsevy apod. Zahájíme ho velikonoční nedělí a Velikonocům se věnujeme i v Zahrádkářce.

Pokračování