Nové časopisy

Květnový Zahrádkář na stáncích

4. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Květen je plný květů a dobrých tipů a návodů. Třetím dílem zakládáme zahradu, vybíráme dřeviny na živý plot, hledáme nejlepší české růže, vytváříme ekologickou zahradu, poznáváme aktinidii podle květu, tvarujeme polokmeny a vysokokmeny, sázíme teplomilnou plodovou zeleninu. Na návštěvu s námi můžete k panu Zvolánkovi na jeho skalku. V Zahrádkářce si můžete pochutnat na placičkách, nebo si namazat chleba pomazánkou z bylinek, nebo vyrobit krabici pro maminku.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 1/2018 - téma Řeka a nábřeží

4. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Řeka jako iniciátor obnovy městských čtvrtí Ekosystémové služby říčního prostoru Projekty z Litomyšle, Brna i Bavorska Zakládání příměstských parků Náplavka v Plzni - projekt "zdola"

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích

3. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Duben je měsíc, kdy máme na zahrádce plné ruce práce s přípravou půdy, výsevy apod. Zahájíme ho velikonoční nedělí a Velikonocům se věnujeme i v Zahrádkářce.

Pokračování

Březnový Zahrádkář na stáncích

27. 2. 2018 | autor: Anna Tichá

Březen je předzvěstí jara, na zahrádce všechno pučí a raší a my musíme slézt z pece a pustit se do práce. Čeká nás především příprava sadby - to většinou doma, a na zahrádce můžeme třeba dokončit výsadbu stromů, také přinášíme další díl o řezu ovocných dřevin, i když na některé druhy je ještě čas. Pro nákupy chtivé jsme připravili podrobný návod o tom čemu se vyvarovat, abyste se nenechali napálit. A nakonec si se Zahrádkářkou můžete pochutnat na dobrotách z cibule při výrobě kvetoucí bedýnky nebo razítka na perníčky - tedy pokud máte doma ty šikovné ruce, které k tomu potřebujete.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 3/2017

15. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrada-park-krajina 4/2017 - téma Historická zahrada a její udržitelnost

2. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

90 let zahradnického výzkumu v Průhonicích, Budoucnost památek zahradního umění, Projekt Granátové jablko, Zámek a park Veltrusy, Obnova vodních prvků v Květné zahradě v Kroměříži, Metodiky pro péči o památky zahradního umění

Pokračování

Lednový Zahrádkář na stáncích

1. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

Cena ve volném prodeji 34 Kč, cena v předplatném 28 Kč. Příští číslo vychází 24.1.2018. S lednovým číslem časopisu se dostáváme již do padesátého ročníku.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - ZIMA 2017

8. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 52 vyšel 1. prosince 2017 v Českých Budějovicích

Pokračování

Zahrada-park-krajina 3/2017 - téma Krajinou her

10. 11. 2017 | autor: Anna Tichá

V novém čísle najdete Aby děti nebyly zvířátka za ohradou hřišť Zahrady mateřských školek Hřiště jako ikonická součást nábřeží Jak pěstovat vztah dětí k zeleni Venku s dětmi

Pokračování

Arboeko - Bulletin 2/2017

9. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování