Nové časopisy

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - PODZIM 2017

6. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 51 vyšel 7. září 2017 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Srpnový Zahrádkář na stáncích

1. 8. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Srpen je měsíc hojnosti, pokračuje sklizeň malin, ostružin, dozrávají broskve, pozdní meruňky, těšíme se z rajčat, paprik, okurek… Je toho mnoho, co si v srpnu zaslouží naši pozornost. S časopisem Zahrádkář si i zbytek léta užijete naplno. V srpnovém čísle najdeme mnoho rad pro užitkovou i okrasnou zahradu. Trápí vás nálety špačků či kosů, kteří v létě decimují porosty rybízu či zahradních borůvek? Pěstujte žluté maliny, bílý rybíz či žluté třešně! Tohoto zbarvení si většinou drobné ptactvo nevšimne. Tuto a další osvědčené rady najdete na více než 60 stranách časopisu Zahrádkář. Předplatitelé časopisu získají se srpnovým číslem i Knihovničku, tentokrát na téma pivoňky.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - LÉTO 2017

11. 7. 2017 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 50 vyšel 15. června 2017 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Červencový Zahrádkář na stáncích

3. 7. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V červenci to už na zahradě i na terase běží na plné obrátky. Abyste tu krásu uchovali po dlouhou dobu, měli byste tomuto tempu stačit. Každých 7 až 10 dní přihnojit okrasné květiny v nádobách, odstraňovat odkvetlé květy, zaštipovat rajčata, vyvazovat popínavky, co nejčastěji sekat trávník a hlídat vodu v zahradních jezírkách či bazénech. Do toho nesmíte zapomenout sklízet tu lahodnou úrodu kolem sebe, péct, zavařovat, užívat si s dětmi prázdnin a samozřejmě si večer najít čas na grilování s přáteli. Abyste si celé to krásné období užili v klidu a bez starostí, o to se postará časopis Zahrádkář, váš rádce pro zahradu i domácnost.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích

2. 6. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červnové vydání je prosyceno začínajícím létem. Hlavní téma jsou růže, ale podíváme se i na růžové pomněnky, nebo trochu opomíjené sedmikrásky.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích

2. 5. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Zaskočili vás dubnové mrazíky? Pojďte se s květnovým Zahrádkářem rozehřát do zahrady v Hukvaldech, kde je veřejnosti přístupná soukromá zahrady plná tropických a subtropických rostlin. S květnovým vydáním poznáte podrobněji mladší sestru petúnií – květinu Calibrachoa. Okouzlí vás velkým množstvím květů, které se nezavírají ani když se schová slunce za mraky. S dětmi si díky Zahrádkáři založíte vlastní letničkový záhon a naučíte se bránit plísní révy vinné ekologicky. Pokud vás trápí nějaký pěstitelský problém, nahlédněte do naší odborné poradny. A odpolední šálek kávy si nezapomeňte zpříjemnit fejetonem Václava Větvičky.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2017

7. 4. 2017 | autor: Jan Stropnický

Jarní číslo 49 březen-duben-květen vyšlo 29.března 2017 v Českých Budějovicích

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2017

25. 3. 2017 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích

24. 3. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Stejně jako v březnu daruje dubnový časopis Zahrádkář svým čtenářů plných 8 stran zajímavého čtení navíc. Najdete v něm tradiční kalendária prací v ovocné, zeleninové a okrasné zahradě. Poradí všem, kteří se chystají kupovat nový ovocný stromek. Představí novinky v sortimentu ostružin, které se vyznačují vysokou plodností, ale i porostem bez trnů. Pěstitele sloupcových jabloní potěší návodem pro správný řez stromků. Majitele minizahrádek naučí pěstovat skvělá rajčata v nádobách. V seriálu nazvaném První záhony vám Zahrádkář navrhne kompletní sestavu záhonů pro čtyřleté období. Pro filmové fanoušky připravil navíc soutěž o lístky na premiéru nové trilogie režiséra Jana Hřebejka Zahradnictví. Příloha Zahrádkářka se nese ve velikonočním duchu. Krok za krokem vám ukáže, jak vytvořit vkusný velikonoční věnec na zavěšení. Svého partnera můžete potěšit vlastnoručně vyrobeným léčivým hydratačním krémem na holení s Aloe vera – v zaručené bio kvalitě.

Pokračování

Březnový Zahrádkář na stáncích od 24. února

23. 2. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Březnový Zahrádkář se před jarem pořádně nadechl a přidal svým čtenářům plných 8 stran navíc. Předplatitelům navíc nadělil Knihovničku věnovanou pěstování bylinek. Na své si přijdou nejen milovníci rozkvetlých sadů a parků. Dozvíte se mnoho nového o pěstování zlatice (Forsythia), sluncovek i rostlin pro zahradní jezírka. Začínajícím vinařům poradíme, jak se vypořádat s kordonovými tvary révy a pěstitelům hub, jak vypěstovat hlívy na slámě. S příchodem jara je ten správný čas věnovat se samozavlažovacím nádobám a jejich využití pro různé druhy pěstovaných rostlin. Mnoho rad v březnovém Zahrádkáři se týká ovocné i zeleninové zahrady. Dozvíte se, jak sklízet kedlubny po celý rok i jak vypěstovat nenáročné a zdravé topinambury. Pokračuje rovněž tematický seriál o historických odrůdách ovoce, které pomalu mizí z krajiny. A v závěru březnového čtení dostal prostor i Václav Větvička. Nejprve odhalí tajemství, která trápila naše čtenáře a následně pohladí po duši svým fejetonem.

Pokračování