Nové časopisy

Zpravodaj Sdružení zahradnických center Podzim 2016

23. 9. 2016 | autor: Anna Tichá

Nové vydání časopisu Zpravodaj je k dostání v zahradnictvích ZDARMA a ke stažení na internetových stránkách sdružení

Pokračování

Srpnový Zahrádkář na stáncích

29. 7. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V srpnovém časopisu Zahrádkář se dočtete, jaký význam mají květinové louky a co je třeba mít na paměti při jejich zakládání. Dozvíte se, jak se starat o plaménky a letničky. Od strany 22 pokračuje seriál o okrasných rostlinách do nádob, tentokrát se zaměřením na půdopokryvné rostliny a traviny. Zahradní architekti představí návrh zahrady, která svým uspořádáním osloví každého začínajícího včelaře. Hmyz do zahrady patří, tvrdí tvůrci. „Před časem jsme mohli sledovat v  televizi doporučení ´ošetřit´ celou zahradu postřikem proti klíšťatům. „Až zase někdy uvidíte pořad, kde vám budou doporučovat vytvořit z  vlastní zahrady mrtvou zónu, raději rovnou televizi vypněte,“ vzkazují mj. čtenářům ze stránek srpnového časopisu Zahrádkář.

Pokračování

Červencový Zahrádkář na stáncích od 27. června

29. 6. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červencový Zahrádkář vás na stáncích či ve schránkách uvítá ve svěžím prázdninovém stylu. V hlavním tématu měsíce zjistíte, jak se správně starat o bazénovou vodu, aby neškodila a vám ani dětem. Dočtete se, na co byste měli dávat pozor pří výběru zahradního čerpadla či jaké letničky zvolit, aby zářily na vaší zahradě až do prvních mrazíků. V pokračování seriálu o pěstování v nádobách se tentokrát Zahrádkář zaměřil na listnaté dřeviny. O pár stránek dál se dočtete, jak začlenit tradiční bylinkoviště nejen do moderní zahrady. A pokud budete číst červencového Zahrádkáře opravdu pozorně, narazíte i na slevový kupón, která vám výrazně zlevní výrobky značek CzechoSeeds a SEMO.

Pokračování

Letní číslo magazínu Bonsaje a japonské zahrady právě vychází

16. 6. 2016 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 46 vychází 16. června 2016 v Českých Budějovicích. Letní řez buků, návod na defoliaci zelkovy, ukázky vývoje habrů s popisem pěstování, reportáž z proměny japonského zahrady v Říčanech aj.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích od 26. května

1. 6. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červnový Zahrádkář vám ukáže, jak si naplno vychutnat léto v jeho rozmanitých podobách. Obáváte se sucha? Rozhodněte se pro středomořské rostliny, kterým nevadí ani delší období bez zálivky. Líbí se vám barevný plamének od sousedů a chtěli byste také takový? Naučte se jej roubovat.  V pravidelném kalendáriu se dozvíte, jaké práce vás v červnu čekají v ovocné, užitkové a okrasné zahradě. Naučíte se správně zalévat zahradu a můžete se zapojit do soutěže Dešťovka na zahradě, v níž můžete získat hodnotné ceny za nápad, jak šetřit s vodou. Vyhrát můžete i křovinořez, pokud uspějete v soutěži o nejkrásnější zahradu časopisu Zahrádkář.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích od 26. dubna

27. 4. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Květnový Zahrádkář se již plně věnuje začátku nové sezóny. Elegantně přenese váš život z domu do živé zahrady, v níž můžete trávit většinu svého času. Zahradní architekti vám ukáží, jak vytvořit přistíněný altán, jenž se snadno stane i sezonní pracovnou počítačového nadšence. V pravidelných kalendáriích pro ovocnou, užitkovou i zeleninou zahradu se dočtete, jaké práce vás čekají na zahradě. Zjistíte, že je ideální doba pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou již po odkvětu. Nahlédnete do japonské zahrady a naučíte se šetřit s vodou. K tomu všemu získáte volnou vstupenku do unikátní květinové oázy Garden park kousek od Prahy, kde obdržíte i růži zdarma.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2016

25. 4. 2016 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonské zahrady - jaro 2016 - březen, duben, květen

6. 4. 2016 | autor: Jan Stropnický

Magazín pro pěstitelé bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele jezírek a chovatele koi č. 45 vychází 30.3.2016 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích od 24. března

28. 3. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Dubnový časopis Zahrádkář vám připomene, že jarní práce jsou už v plném tempu. Zahradní architekti představí zeleninovou a bylinkovou zahradu, která potěší každou kuchařku. Dozvíte se, proč vás klamou prodejci nabízející sloupcovité třešně, slivoně či dokonce ostružiníky a seznámíte se i s nejlepšími ranými a středně zrajícími odrůdami jahod. Navíc všechny předplatitele odměníme za věrnost přiloženým balíčkem osiva lilku. Ať jste předplatitel, nebo si zakoupíte časopis na stánku, na 3. straně dubnového čísla najdete speciální kód pro stažení programu Sadovnická produkce mini, díky němuž si může snadno naprojektovat svou vlastní zahradu.

Pokračování

Zahrádkář

15. 3. 2016 | autor: Český zahrádkářský svaz

Rádce ovocnářů, zelinářů, květinářů, vinařů a ostatních pěstitelů, nejoblíbenější hobby časopis

Pokračování