Nové časopisy

Červencový Zahrádkář na stáncích od 25. června

25. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

V červenci jsme se zajeli podívat za skvělým slovenským šlechtitelem květin - jeho odrůdy opravdu stojí za to. Dále pokračujeme s výběrem meruněk a broskvoní do zahrádky a přidáváme něco i o řezu peckovin. Z okrasných se tentokráte věnujeme opomíjeným sadcům a v dalším díle o pelagóniích vás seznámíme se stellary, jsou opravdu nádherné. Přesvědčíme vás, že živý plot může být i ozdobou zahrady a jako tradičně se věnujeme více některé zelenině. Zahrádkářka pro vás na léto přichystala ovocné šťávy a přírodní sirupy - kompletní návody se budou hodit snad každému a když k tomu přidáme ještě letní palačinky od Hanky Sládkové, pak přijdeme k chuti snad každému.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích

8. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

V červnu pro vás pokračujeme s výběrem pozdnějších broskvoní do zahrádky, budete mít čas rozmyslet, kterou si případně pořídíte. Z okrasných se věnujeme více třapatkám, a že jich už je pořádný sortiment, seznámíme vás s kříženci pelargonií zonartic a také s moravskými odrůdami růží. V dalším díle přírodní zahrady nejen pro děti se věnujeme vodě. Pro experimentátory přinášíme přehled vzhledově netradičního ovoce - především toho drobného. V Zahrádkářce se věnujeme bylinkám a jejich využití, ale také si z nich můžeme pdole našeho postupu vytvořit dortíkovou dekoraci. Ti s šikovnýma rukama určitě zkusí přípravou cukrových mystiček a méně šikovní zas ocení různé druhy špízů - snad budou všem chutnat.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2018

28. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2018

5. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 53 vyšel 29. března 2018 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích

4. 5. 2018 | autor: Anna Tichá

Květen je plný květů a dobrých tipů a návodů. Třetím dílem zakládáme zahradu, vybíráme dřeviny na živý plot, hledáme nejlepší české růže, vytváříme ekologickou zahradu, poznáváme aktinidii podle květu, tvarujeme polokmeny a vysokokmeny, sázíme teplomilnou plodovou zeleninu. Na návštěvu s námi můžete k panu Zvolánkovi na jeho skalku. V Zahrádkářce si můžete pochutnat na placičkách, nebo si namazat chleba pomazánkou z bylinek, nebo vyrobit krabici pro maminku.

Pokračování

Zahrada-park-krajina 1/2018 - téma Řeka a nábřeží

4. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Řeka jako iniciátor obnovy městských čtvrtí Ekosystémové služby říčního prostoru Projekty z Litomyšle, Brna i Bavorska Zakládání příměstských parků Náplavka v Plzni - projekt "zdola"

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích

3. 4. 2018 | autor: Anna Tichá

Duben je měsíc, kdy máme na zahrádce plné ruce práce s přípravou půdy, výsevy apod. Zahájíme ho velikonoční nedělí a Velikonocům se věnujeme i v Zahrádkářce.

Pokračování

Březnový Zahrádkář na stáncích

27. 2. 2018 | autor: Anna Tichá

Březen je předzvěstí jara, na zahrádce všechno pučí a raší a my musíme slézt z pece a pustit se do práce. Čeká nás především příprava sadby - to většinou doma, a na zahrádce můžeme třeba dokončit výsadbu stromů, také přinášíme další díl o řezu ovocných dřevin, i když na některé druhy je ještě čas. Pro nákupy chtivé jsme připravili podrobný návod o tom čemu se vyvarovat, abyste se nenechali napálit. A nakonec si se Zahrádkářkou můžete pochutnat na dobrotách z cibule při výrobě kvetoucí bedýnky nebo razítka na perníčky - tedy pokud máte doma ty šikovné ruce, které k tomu potřebujete.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 3/2017

15. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrada-park-krajina 4/2017 - téma Historická zahrada a její udržitelnost

2. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

90 let zahradnického výzkumu v Průhonicích, Budoucnost památek zahradního umění, Projekt Granátové jablko, Zámek a park Veltrusy, Obnova vodních prvků v Květné zahradě v Kroměříži, Metodiky pro péči o památky zahradního umění

Pokračování