Nové knihy

Interaktivní mapa Vinařských oblastí a podoblastí ČR

25. 6. 2019 | autor: Anna Tichá

V jednoduchém interaktivním formátu PDF lze vypnout/zapnout vrstvy jednotlivých vinařských podoblastí. Na mapě lze i nalézt určité katastrální území nacházející se v dané vinařské oblasti. Pravým tlačítkem myši je potřeba vybrat Nástroj data objektu a pak proklikem vybrat hledané katastrální území. V levém sloupci se poté zobrazí název a kód katastrálního území. Upozorňujeme, že pro správnou práci s mapou je potřeba si ji předem uložit!

Pokračování

Česká televize: Otázky Václava Moravce dne 26.5.2019

24. 5. 2019 | autor: Anna Tichá

Vystoupení prezidenta AK ČR Zdeňka Jandejska v pořadu České televize Otázky Václava Moravce dne 26.5.2019 od 12.00 hod. na ČT1 a ČT24. Spolu s ním vystoupí ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík. Diskutovat budou o soběstačnosti, vyjednávání o SZP, o kvalitě potravin a dalších aktuálních tématech.

Pokračování

Ministr zemědělství: Se suchem musíme bojovat všemi nástroji, podpoříme hospodaření, které zadrží vodu v půdě

12. 5. 2019 | autor: Anna Tichá

7.5.2019 - Tisková zpráva – Pilotní projekt pro šetrné hospodaření zemědělců v ochranném pásmu vodní nádrže Švihov (Želivka), ve kterém zemědělci výrazně omezí používání přípravků na ochranu rostlin nebo nový dotační titul pro pěstitele cukrové řepy na mechanickou likvidaci plevele. Tyto nástroje mají nově doplnit opatření, která Ministerstvo zemědělství (MZe) realizuje v boji proti suchu a nedostatku vody.

Pokračování

Nový režim ochrany rostlin v EU

2. 5. 2019 | autor: Anna Tichá

(Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský) 29.4.2019 - Dovoz a vývoz rostlin

Pokračování

Mezinárodní konference Ochrana vody v krajině

18. 4. 2019 | autor: Anna Tichá

Se uskutečnila 17. dubna v Kaiserštejnském paláci v Praze za účasti premiéra České republiky Ing. Andreje Babiše, ministra zemědělství Ing.Miroslava Tomana, CSc. a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce.

Pokračování

Sucho jako věčné téma

14. 4. 2019 | autor: Anna Tichá

(AK ČR) Sucho se paradoxně stalo "evergreenem", a to bohužel nejen z pohledu sdělovacích prostředků a neustálého omílání tohoto tématu. Sucho se stalo realitou a běžnou součástí vegetační sezony posledních let. Suché je totiž i letošní jaro, až se skoro na mysl vkrádá starý vtip, který hovoří o tom, že největším nepřítelem zemědělce je jaro, léto, podzim a zima.

Pokračování

Nabídka bezplatných e-learningových kurzů pro pedagogy středních zemědělských škol

4. 4. 2019 | autor: Anna Tichá

Kurzy jsou poskytovány za účelem zkvalitnění výuky na resortních středních odborných školách.

Pokračování

Více zeleně znamená lepší klima

22. 3. 2019 | autor: Anna Tichá

Článek vyšel při příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22.3.2019

Pokračování

Prezident AK ČR Zdeněk Jandejsek a ministr Toman na mezinárodním veletrhu SIA v Paříži

26. 2. 2019 | autor: Anna Tichá

SIA je mezinárodní veletrh zemědělství, lesnictví, rybolovu, zahradnictví, na kterém jsou prezentovány regionální produkty, ale i jednotlivé druhy a plemena hospodářských zvířat. Na veletrhu mohou návštěvníci od 23. 2. do 3. 3. 2019 najít všechno, co se týče zemědělství, a to od samotné produkce, až po servis, který zabezpečují profesionální organizace.

Pokračování

Prezident AK ČR v rozhlasu o mezinárodní výstavě v Berlíne

22. 1. 2019 | autor: Anna Tichá

Berlín je v druhé polovině ledna už tradičně věnován největšímu mezinárodnímu potravinářskému a zemědělskému veletrhu „Grüne Woche“. 84. ročník probíhá od 18. do 27. ledna 2019 a jeho součástí je vedle zemědělství a potravinářství i zahradnictví nebo myslivost. Na veletrhu je v letošním roce 1.700 vystavovatelů z téměř 70 zemí. Na veletrhu mají zastoupení prostřednictvím expozice MZe a SZIF také zemědělci a potravináři z České republiky. Celková návštěvnost veletrhu je očekávána na úrovni 400 tisíc osob.

Pokračování