Akce SKF ČR a členů o víkendu 25.-26.11.2017 a další vánoční akce

29. 11. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Pomalu se blíží adventní čas. Ačkoliv první adventní neděle bude až 3.prosince, tak se již o týden dříve konala řada zajímavých floristických a květinářských akcí.

První se konala na zámku nedaleko Mladé Boleslavi či Bezna. Na zámku ve Stránově se konala již poněkolikáté adventní výstava. Pořádal ji Obchod Kvítím Bezno. Jejím majitelem je Viola Zeithamlová. Na prodejní výstavě bylo k vidění, ale hlavně ke koupi, mnoho velmi pěkných a originálních adventních věnců, svícnů a závěsů. Při jejich tvorbě se mimo pracovníků květinářství podílel i letošní vítěz Děčínské kotvy – Mistrovství floristů ČR Tomáš Hakl. Ke koupi byly i hrnkové květiny různě floristicky přizdobené jako např. vánoční hvězdy, bramboříky a vánoční kaktusy. Druhou akcí byla předváděcí floristická akce Tvořivé adventní trhy na Kolonádě v Jánských Lázních. Zde svoje umění předváděla floristka Vlasta Sekyrková z květinového ateliéru – Květinový ráj z Lázní Bohdaneč. Paní Sekyrková vytvořila několik adventních věnců, přizdobila velmi působivě vánoční hvězdy. Vytvořila také několik adventních svícnů. Na závěr svého představení uvázala kytici z bílých karafiátů doplněné semeníky sasanky, travinami a pistacií. O předváděcí akci byl zájem jak ze strany návštěvníků kolonády, ale i prodejců, kteří se zúčastnili Tvořivých adventních trhů. Vytvořené aranže budou v letošním roce zdobit recepce i Kolonádu lázní a přispějí svou invencí k vytvoření příjemné atmosféry pro hosty, kteří do Janských Lázní přijedou na Vánoční, ale i Silvestrovský po­byt.

Další akcí byla výstava v Zahradnictví Petr Mikan v Chrudimi. Zvláště mladé návštěvníky potěšilo téma letošní výstavy a to Pohádkové vánoce. Rodina Mikanova a další zaměstnanci připravili velmi zajímavou výstavu, která bude pokračovat až do začátku vánočních svátků, tj. až do Štědrého dne. Tak si mohli návštěvníci koupit svícny, adventní věnce a další výzdobu na sváteční stůl. K vidění byly i květiny, které chrudimské zahradnictví samo vypěstovalo jako např. vánoční hvězdy a bramboříky. Malé návštěvníky potěšilo hrané loutkové divadlo. O výstavu byl v sobotu velký zájem. Navštívilo ji více než 5 tisíc velmi spokojených návštěvníků.

V dalších dnech budou pořádány následující akce:

Vánoční výstava Pohádkové vánoce Zahradnictví Mikan Chrudim do 24.prosince Vánoční pátek, v Zahradnictví Benešovi, Stará Boleslav 1.prosince. Vánoční výstava a DOD na ČZA na Mělníku ve dnech 1. – 2. prosince. Vánoční soutěž a výstava FLORA PRAGENSIS ve Střední odborné škole v Praze – Jarově, 7.-9. prosince. Vánoční výstava Střední zahradnické školy v Rajhradě ve dnech 13.-17.prosince. Vánoční výstava DESÁTÉ VÁNOČNÍ ZASTAVENÍ, na téma JISKŘIVÉ VÁNOCE na ZF v Lednici 15.-17. prosince v Rybničním zámečku v Lednici. Střední škola zahradnická a zemědělská v Litomyšli pořádá 16.-19. prosince vánoční výstavu.

Přijďte se na některou akci našich členů podívat.

Přejeme Vám hezký adventní čas

Komentáře

Přidat komentář

Je-li dnes pondělí, co bylo včera za den?