Poslední číslo letošního roku Zahrádkář 12/2018

3. 12. 2018 | autor: Jana Lapáčková

Poslední číslo letošního jubilejního padesátého ročníku časopisu Zahrádkář je na stáních či dávno u Vás doma na stole. Najdete v něm opět zajímavý koktejl odborných, informacemi nabitých článků. 

K výročí 100 let České republiky bylo v letošním roce uspořádáno několik akcí, oslav, událostí či setkání, tak Vás možná nepřekvapí článek Petra Herynka s titulem Květiny první republiky. Vybrat z nepřeberného množství druhů nebylo jednoduché, proto autor tematicky vsadil na tři rostliny evokující nadcházející Vánoce. Květinám zůstal věrný i příspěvek vonící po růžích – „Největší růžová zahrada v České republice“. Věděli jste, že Lidický Růžový sad je jedním z největších rozárií na světě?
Marián Komžík radí, jak pěstovat stále oblíbenější Kaki a podrobně představuje čtyři základní odrůdy.
O tom, že prosinec nemusí nutně znamenat konec sklizně zeleniny z venkovních záhonů, Vás přesvědčí Martin Koudela, autor článku „Zelenina z vlastní zahrady pro čas adventní“. Zmiňuje druhy, které díky své mrazuvzdornosti, můžeme ponechat na venkovním stanovišti a zajistit si čerstvou zeleninu pro adventní a vánoční kuchyni.
Václav Větvička v příspěvku o Brambořících polemizuje nad vznikem jejich názvu, ale i jedovatosti hlíz či oblíbenosti právě v posledním měsíci v roce.

Prosincová Zahrádkářce to voní po vánočním cukroví, jehož pečení má u nás obrovskou tradici a množství receptů a různých variací nebere konce. Nalistujete v ní přehlídku receptů z vašich domácích kuchařek a sešitů, tak jak se dědí a opisují z generace na generaci a od kamarádky ke kamarádce. Pokud máte doma malé děti, či chcete být kreativní prostě jenom Vy, oživte tradici pečení vizovického pečiva a vytvořte si tak pro sebe či své blízké postavičky všeho druhu. V příspěvku je objasněna i jejich symbolika 
A pokud pečení není Vaším koníčkem, vytvořte si podle rad Pavly Jelínkové roztomilé vánoční tučňáky!

Příjemné počtení v teple domova a klidný adventní čas přeje redakce časopisu Zahrádkář.

Děkujeme za Vaši přízeň a už teď můžeme slíbit, že pro příští rok máme pro Vás opět připraveno spoustu nápadů a postřehů nejen z oblasti zahradničení! Máte se na co těšit 

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2019.
Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury „Knihovnička zahrádkáře“, vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Komentáře

Přidat komentář

Co mezi slova nepatří: rajče, okurka, připínáček, květák.