V olomouckých historických parcích se pracuje na revitalizaci zeleně podle Projektu obnovy vegetačních prvků

17. 12. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Návštěvníci parků se o Projektu obnovy vegetačních prvků mohou dočíst na webových stránkách Výstaviště Flora Olomouc a také na instalovaných informativních tabulích v parcích.

Vlastní realizace Projektu obnovy vegetačních prvků, tedy výsadba nových stromů a keřů společně s jejich ošetřením, byla zahájena v září letošního roku. Před samotnou výsadbou bylo provedeno arboristické ošetření 21 vybraných stromů s použitím stromolezeckých technik. V listopadu byla zahájena první etapa výsadeb, která v závislosti na průběhu počasí bude pravděpodobně pokračovat do konce letošního roku. Celkem bude v rámci první etapy v parcích vysazeno na 140 kusů vzrostlých listnatých stromů a přes 3000 kusů keřů. V průběhu zimních měsíců dojde ke zmlazení některých stávajících keřových porostů a budou založeny záhony s výměnou půdy pro výsadbu rododendronů. Na jaře 2019 bude zahájena druhá etapa, která je zaměřena především na výsadbu jehličnatých stromů a stálezelených keřů. Dohotovení projektu je naplánováno na konec dubna 2019.
Návštěvníci parků se o Projektu obnovy vegetačních prvků mohou dočíst na webových stránkách Výstaviště Flora Olomouc a také na instalovaných informativních tabulích v parcích.
Pokračuje také úklid parků, a to odstraňováním nevhodných a dožilých drobných staveb. Byla vyčištěna letní čítárna a připravuje se revitalizace celého prostoru kolem zrekonstruované oranžerie ve Smetanových sadech. Zde také již slouží nové veřejné osvětlení, a to v části kolem palmového skleníku. Na instalaci nového osvětlení se pracuje i v rozáriu.

Wolkerova 37/17, 779 00 Olomouc | telefon +420 604 295 780
email novakova.michaela@flora-ol.czwww.flora-ol.cz

Komentáře

Přidat komentář

Napište část těla: preclík, voda, klávesnice, nos.