Zpravodaj

FOR GARDEN 2020: největší veletrh pro zahrady a komunální sféru – buďte i Vy jeho součástí

6. 9. 2019 | autor: Anna Tichá

Pozvánka k aktivní účasti na již 14. mezinárodním veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN 2020, který se uskuteční 26.–29. 3. 2020 v PVA EXPO PRAHA. Odborný kontraktačně-prodejní veletrh FOR GARDEN je největším veletrhem pro zahradu jako celek a komunální sféru včetně vybavení dětských hřišť a sportovišť v České republice. Veletrh se koná tradičně na začátku zahradní a stavební sezóny a je vždy ucelenou přehlídkou všech komponentů pro dokonalou zahradu. Souběžně se uskuteční také veletrhy FOR HABITAT, FOR INTERIOR, DESIGN V KOUPELNĚ a DESIGN SHAKER.

Pokračování

Akce Sdružení zahradnických center - podzim 2019

6. 9. 2019 | autor: Anna Tichá

Podzimní akce Sdružení zahradnických center, více informací na webových stránkách jednotlivých členů

Pokračování

Buďte součástí tradiční podzimní přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc a oslovte desítky tisíc návštěvníků!

2. 9. 2019 | autor: Anna Tichá

Pozvánka na podzimní Floru Olomouc 2019, která se uskuteční od 3. do 6. října 2019. Letošním tématem podzimní Flory Olomouc je Zahradní slavnost. Oslovte Vaše zákazníky na této tradiční a velkolepé akci a předveďte svou úrodu a plody Vaší náročné celoroční práce. Součástí podzimní Flory Olomouc jsou také Podzimní zahradnické trhy, oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima, soutěž Flora košt a Flora džem, floristická soutěž Pohár podzimní Flory a projekt Rozkvetlé památky, který se prolne do centra města Olomouce.

Pokračování

Svaz zakládání a údržby zeleně vyhlašuje PARK ROKU 2019

22. 8. 2019 | autor: Anna Tichá

Uzávěrka přihlášek je 31.8.2019! Jedná se již o 16. ročník soutěže. Podrobné informace jsou k dispozici přímo zde: http://www.parkroku.cz/cs/menu/

Pokračování

Letní Flora Olomouc okouzlila přes 20 000 návštěvníků expozicí „Česká krajina“

21. 8. 2019 | autor: Pavlína Hamouzová

(TZ) Během čtyř dnů měli návštěvníci možnost přenést se do okouzlující a rozmanité české přírody a krajiny, která byla ústředním tématem letní etapy mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2019. Tradiční akce v srdci Olomouce se konala od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna a nenechalo si ji ujít více než 20 tis. návštěvníků. Srpnové období dotvářelo jedinečnost hlavní expozice, která se nesla v duchu úrodných polí s hospodářskými plodinami, zlatavých lánů obilí, vinic a sadů. Na návštěvníky čekaly expozice jako Výzkumná laboratoř rostlin, Víno a umění či expozice Rozkvetlá řemesla a další bohatý doprovodný program.

Pokračování

Informace o nové tajemnici SKF ČR

20. 8. 2019 | autor: Ing. Jiří Horák

Vážení květináři a floristé, dovolujeme si vám oznámit, že na postu tajemníka Svazu květinářů a floristů ČR došlo ke změně. Ke 30. 6. 2019 ukončil svoji činnost pro Svaz dosavadní tajemník pan Tomáš Svoboda. Od 20. 8. 2019 nastupuje na místo tajemnice Bc. Lenka Zborníková, čerstvá absolventka České zemědělské univerzity.

Pokračování

Západočeské lázně 2019 Exkurze a seminář na téma „Venkovní výsadby“ od 12.9. do 14.9.

19. 8. 2019 | autor: Anna Tichá

UPOZORNĚNÍ: Ještě stále je možnost se na akci přihlásit. V případě zájmu prosím kontaktujte pana Jakuba Švandu - SINCO Mělník

Pokračování

Aplikace Plant.id dosáhla v automatickém rozpoznávání rostlin celosvětově poprvé 90% úspěšnosti

26. 7. 2019 | autor: Anna Tichá

Plant.id zvýšila úspěšnost automatického určování. “V loňském roce se míra úspěšnosti pohybovala kolem 60%, ale nově naprogramovaný model poprvé dosáhl 90%,“ říká Ondřej Veselý, spoluzakladatel a vývojář FlowerChecker. Společnost v tomto roce získala ocenění Nápad roku v soutěži Al Awards, konané pod záštitou Svazu průmyslu a obchodu ČR. Nyní se Flowerchecker zaměřil na spolupráci s novými partnery. “Byli jsme osloveni společnostmi z oblasti zemědělství, životního prostředí nebo zahradnictví. Teď se zaměřujeme na usnadnění integrace strojového učení například do dronů, nebo zemědělské techniky To může být pomocí při hnojení nebo určování ohrožených druhů rostlin, firmy navíc aplikace umělé inteligence zajímá“

Pokračování

Výstaviště Flora Olomouc má novou ředitelku. Stala se jí Eva Fuglíčková

9. 7. 2019 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Dozorčí rada Výstaviště Flora Olomouc, a.s. odsouhlasila doporučení výběrové komise na novou ředitelku olomouckého Výstaviště Flora. Stala se jí dosavadní obchodní náměstkyně a předsedkyně představenstva Eva Fuglíčková.

Pokračování

V olomouckých parcích se uklízí následky bouřky. Návštěvníci musí být opatrní

1. 7. 2019 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Výstaviště Flora Olomouc, a.s. nabádá své návštěvníky ke zvýšené opatrnosti při průchodu parky, vzhledem k bouřce, která se v pondělí 1. července odpoledne prohnala Olomoucí. Následky počasí se stále odstraňují.

Pokračování