Zpravodaj

Výstaviště Flora Olomouc má novou ředitelku. Stala se jí Eva Fuglíčková

9. 7. 2019 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Dozorčí rada Výstaviště Flora Olomouc, a.s. odsouhlasila doporučení výběrové komise na novou ředitelku olomouckého Výstaviště Flora. Stala se jí dosavadní obchodní náměstkyně a předsedkyně představenstva Eva Fuglíčková.

Pokračování

23. celostátní výstava Květy a Festival umění aneb nejen trpaslíci míří do Lysé

3. 7. 2019 | autor: Anna Tichá

(TZ) 18. – 21. červenec bude na výstavišti v Lysé ve znamení květin i umění. Výstava Květy se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky krásy zahrad, květin a jejich aranží. Těšit se můžete na „barokní zahradu“ na obrovské ploše 2 160m2, zahradnické trhy, prodejní výstavy výtvarníků, sklářů a dalších umělců. Po celé čtyři dny můžete také sledovat práci street art umělců, kteří budou před vašima očima přetvářet objekty výstaviště ve velkoformátové malby. A chybět nebudou ani trpaslíci.

Pokračování

Floria Léto promění Výstaviště Kroměříž v Zahradu fantazie

2. 7. 2019 | autor: Anna Tichá

Na kroměřížském výstavišti proběhne od 9. do 11. srpna již 43. ročník celostátní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2019. Letošní ročník tradiční prodejní výstavy nese motto „Zahrada fantazie“

Pokračování

V olomouckých parcích se uklízí následky bouřky. Návštěvníci musí být opatrní

1. 7. 2019 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Výstaviště Flora Olomouc, a.s. nabádá své návštěvníky ke zvýšené opatrnosti při průchodu parky, vzhledem k bouřce, která se v pondělí 1. července odpoledne prohnala Olomoucí. Následky počasí se stále odstraňují.

Pokračování

Krásy české krajiny připomene letní Flora Olomouc

24. 6. 2019 | autor: Anna Tichá

„...v šíř i v dál vy rodné lány, buďte vy nám požehnány," jakoby zval J. V. Sládek na letní Floru Olomouc 2019, která se uskuteční od 15. do 18. srpna na Výstavišti Flora Olomouc ve Smetanových sadech. Hlavní expozice v pavilonu A připomene „Českou krajinu" jako národní klenot. Nechybí ani Letní zahradnické trhy, tematický program v oranžerii, odborné přednášky a bohatý kulturní program v celých Smetanových sadech.

Pokračování

Na oslavy MENDELU přijeli absolventi z šesti světadílů

18. 6. 2019 | autor: Mgr. Filip Vrána

(TZ 15.6.2019) Ze všech světadílů kromě Antarktidy se sjeli na dnešní Sraz století Mendelovy univerzity v Brně absolventi školy. Sešlo se jich podle předběžných odhadů pořadatelů více než 4000. Akcí vrcholí letošní oslavy sta let existence univerzity. Škola otevřela všechny svoje fakulty, včetně té v Lednici. Do univerzitního kampusu v Brně zavítalo několik rektorů, svou alma mater navštívil i absolvent MENDELU a současný ministr školství Robert Plaga.

Pokračování

Trojská botanická zahrada zahájila výstavu sukulentů Expozice přiblíží rostliny z nejsušších oblastí naší planety

14. 6. 2019 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) Ve středu 12. června se za přítomnosti velvyslankyně Mexika paní Leonory Ruedy poprvé otevřela výstava Sukulenty – krása rostlinného těla. Návštěvníci se mimo jiné dozvědí, že nejenom oblíbené kaktusy, ale dokonce i příbuzní révy vinné, tykví nebo zvonků se dokázali přizpůsobit drsným podmínkám panujícím v nejsušších oblastech světa. Často ale vinou činnosti člověka patří tyto druhy k těm nejvíce ohroženým. Tradiční výstava je přístupná v expozici Svět sukulentů až do 21. července denně od 9.00 do 19.00 hodin. Poradenská služba a prodej rostlin budou probíhat od 12. června do 7. července.

Pokračování

Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny

31. 5. 2019 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) V rámci oslav připravila limitovanou edici vína nazvaného Natalis a dvě knižní novinky. Známé osobnosti pokřtily vína ročníku 2018 z vinice sv. Kláry

Pokračování

48. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2019

20. 5. 2019 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Ve dnech 15. a 16. května se na zámku v Děčíně uskutečnil 48. ročník nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže v České republice, Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2019, jako součást městských slavností v Děčíně, s výstavou pro veřejnost od 17. do 19. května 2019. Soutěž byla zařazena také do mezinárodní akce Den fascinace rostlin, který připadl letos na 18.5.

Pokračování

Výsledky Mistrovství floristů ČR Děčínské kotvy 2019

20. 5. 2019 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Soutěž probíhala v žákovské, juniorské a seniorské kategorii.

Pokračování