Zpravodaj

Aktivita SZKT měla smysl, hrozba dalšho kácení dřevin prozatím odvrácena!

13. 1. 2020 | autor: Anna Tichá

(Mimořádná zpráva) Aktuální zprávy týkající se projednávání tzv. invazní novely zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny a navržené změny režimu kácení dřevin, které rostou v ochranných pásmech vodovodů a kanalizací (§ 8, odst. 2 zákona). Navržená změna výrazně oslabovala právní ochranu dřevin, hrozilo nekontrolovatelné kácení význačných stromořadí v centrech měst a obcí. SZKT se proti tomuto návrhu jasně vymezila a spolu s Vámi vyvinula značné úsilí a aktivitu, aby tato změna byla z návrhu novely stažena.

Pokračování

Výběrové řízení na pozici tajemníka/tajemnice Svazu květinářů a floristů

10. 1. 2020 | autor: Anna Tichá

Vyhlašuje Svaz květinářů a floristů ČR. V případě zájmu posílejte svůj strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na mailovou adresu skfcr.horak.jiri@seznam.cz a na svaz.skf@seznam.cz do 7. února 2020.

Pokračování

Program Botanické zahrady na leden 2020

6. 1. 2020 | autor: Anna Tichá

BOTANICKÁ ZAHRADA HL. M. PRAHY Trojská 800/196, 170 00 Praha 7 – Troja tel.: +420 234 148 111 e-mail: info@botanicka.cz www.botanicka.cz

Pokračování

Nabídka semináře na klíč – Ochrana dřevin při stavebních činnostech

29. 12. 2019 | autor: Anna Tichá

Firma ITTEC, s.r.o. pokračuje v úspěšném programu seminářů a školení v oblasti závlah i formou dílen, které firmám mohou pomoci osvojit si nové, případně prohloubit dosavadní dovednosti, a také získat certifikáty, kterými se budou moci prezentovat.

Pokračování

Výstaviště Kroměříž v roce 2019 navštívilo přes čtvrt milionu návštěvníků

20. 12. 2019 | autor: Ondřej Kuropata

(TZ) Výstaviště Kroměříž uzavírá rok 2019 s velkým úspěchem. Jeho branami prošlo během celého roku bezmála 270 tisíc návštěvníků. Největším lákadlem zůstávají zahradnické výstavy Floria, jejichž čtyři části navštívilo téměř 140 tisíc příchozích.

Pokračování

Květinářské a floristické dny 2020 - Volební členská schůze v Olomouci - Kandidáti do 30.12.2019!!

6. 12. 2019 | autor: Anna Tichá

Setkání členů Svazu květinářů a floristů konané v Olomouci 7.-8.2.2020, kde proběhne volební členská schůze s doprovodným programem

Pokračování

Víte, jak správně vybrat vánoční hvězdu a jak se o ni starat?

30. 11. 2019 | autor: Anna Tichá

Pochází z Mexika a Střední Ameriky a znali ji už staří Aztékové. Používali ji jako lék na snížení horečky. Její latinský název zní Poinsettia pulcherrima nebo také Euphorbia pulcherrima, my ji známe jako vánoční hvězdu. Pokud se právě teď chystáte ji koupit, aby ozdobila váš letošní sváteční interiér, máme pro vás několik důležitých rad a doporučení.

Pokračování

Otevřený dopis ministru životního prostředí Mgr. Richardu Brabcovi od SZKT

7. 11. 2019 | autor: Anna Tichá

Nesouhlas s plánovanou změnou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (invazní novela)

Pokračování

FOR GARDEN 2020: největší veletrh pro zahrady a komunální sféru – buďte i Vy jeho součástí

4. 11. 2019 | autor: Anna Tichá

Pozvánka k aktivní účasti na již 14. mezinárodním veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN 2020, který se uskuteční 26.–29. 3. 2020 v PVA EXPO PRAHA. Odborný kontraktačně-prodejní veletrh FOR GARDEN je největším veletrhem pro zahradu jako celek a komunální sféru včetně vybavení dětských hřišť a sportovišť v České republice. Veletrh se koná tradičně na začátku zahradní a stavební sezóny a je vždy ucelenou přehlídkou všech komponentů pro dokonalou zahradu. Souběžně se uskuteční také veletrhy FOR HABITAT, FOR INTERIOR, DESIGN V KOUPELNĚ a DESIGN SHAKER.

Pokračování

Tři roky, tři zahraniční partnerské organizace a tři zásadní projekty

29. 10. 2019 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ)Botanická zahrada hl. m. Prahy se dlouhodobě věnuje tématu zpřístupnění expozic široké veřejnosti, tedy i návštěvníkům se specifickými potřebami. Vtomto roceúspěšně zakončila mezinárodní projekt financovaný z evropského programu Erasmus+s názvem Botanical Garden: COME IN! VSTUPTE! KOM IN! WEJDŹ! GYERE BE! Během tří letdíky tomuto programuvznikla putovní výstava pro všechny smyslya k ní tištěná metodika s online verzí ve čtyřech jazykových mutacích. Zároveň letos proběhlaúspěšnámezinárodní konference, kterouslavnostně zahájil Paul Smith,generální sekretář Světové organizace botanických zahrad (BGCI).

Pokračování