Zpravodaj

Olomoucké rozárium se dočká druhé fáze rekonstrukce. Přibude posezení i nové osvětlení

1. 11. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Olomoucké rozárium ve správě společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. je svou bohatou sbírkou růží druhým největším u nás. Díky I. etapě rekonstrukce se stalo oblíbeným veřejným prostorem v centru města. II. fáze rekonstrukce rozária spočívá v doplnění venkovního mobiliáře a instalaci veřejného osvětlení. S úpravami se začne v listopadu a potrvají až do začátku prosince. II. etapa je financována ze zdrojů Výstaviště Flora Olomouc a odboru investic.

Pokračování

Kopidlenský kvítek, Kopidlenský kvíteček a Kopidlenské poupě

25. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Výsledky z Kopidlna, kde v letočním roce se uskutečnil již 25. ročník floristické soutěže Kopidlenský kvítek

Pokračování

Zahrada první republiky

23. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Národní zemědělské muzeum připravilo 18.7.-31.12.2018 na nádvoří muzea v Praze na Letné výstavní expozici, a to formou stylizované prvorepublikové zahrady.

Pokračování

Výsledky soutěží vyhlášených při příležitosti výstavy FLORA OLOMOUC - HORTIKOMPLEX 2018

12. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Zápis ze soutěže Ovocnářské unie Čech a Moravy Zápis ze soutěže Zelinářské unie Čech a Moravy Zápis ze soutěže Svazu květinářů a floristů ČR

Pokračování

Při osazování lesů novými stromky vzrostl podíl listnáčů

12. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) Podle údajů Českého statistického úřadu majitelé lesů vysazují stále více listnaté stromy. Mezi nejčastěji vysazované listnáče patří buk a dub. Vyplývá to ze Zprávy o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2017, kterou dnes schválila vláda.

Pokračování

Známe vítěze Zelené stuhy České republiky 2018!

9. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) V úterý 2. října 2018 byly pod záštitou Stále komise Senátu pro rozvoj venkova v Hlavním sále Valdštejnského paláce, sídle Senátu, slavnostně vyhlášeny výsledky celostátní soutěže Zelená stuha České republiky 2018. Garantem tohoto ocenění a spoluvyhlašovatelem soutěže Vesnice roku je Ministerstvo životního prostředí, organizaci celostátní soutěže s podporou Ministerstva životního prostředí zajišťuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Pokračování

„Tržiště první republiky“ na podzimní Floře navštívilo nejvíce návštěvníků za posledních pět let

8. 10. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) „Tržiště první republiky“ je vyprodáno, mikrofon utichl a za podzimní přehlídkou ovoce a zeleniny Flora Olomouc se zavřely brány. Za čtyři dny 4. – 7. října jimi prošlo na dvacet tisíc návštěvníků. Výstaviště Flora Olomouc nalákalo na ty nejlepší zahrádkářské výpěstky, odborné semináře, festival Olima, soutěž Flora košt a Flora džem, podzimní zahradnické trhy a mnoho dalšího. Rozkvetla i Viktorie královská, největší leknín světa.

Pokračování

Podzimní akce v zahradnických centrech v říjnu

5. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Tradiční akce členů Sdružení zahradnických center s.r.o. jako Dýňové slavnosti, Zelobraní, Podzimní tvoření apod.

Pokračování

Kongres IGCA v roce 2018 v České republice

21. 9. 2018 | autor: Petr Nechyba

V roce 2011 vstoupilo Sdružení zahradnických center do mezinárodní asociace zahradnických center (IGCA – International Garden Centre Association, www.intgardencentre.org). IGCA byla založena v roce 1960 a v současné době zastřešuje 18 členských zemí od Kanady po Jižní Afriku a pokud spočteme všechna zahradnická centra, která jsou členy národních asociací, dostaneme se k úctyhodnému číslu 2 320. Hlavní strategií IGCA je zlepšování světové úrovně zahradnických center a nejdůležitější činností je vzájemné sdílení a výměna informací a zkušeností z oboru. Díky vstupu do IGCA jsme se zapojili do komunikační platformy a otevřeli jsme si dveře mezi nejlepší zahradnické centra ve světě. Během členství jsme navázali a stále navazujeme kontakty a přátelství s kolegy a předáváme si důležité informace pro rychlejší rozvoj našich prodejen a obchodních strategií.

Pokračování

9. evropský šampionát mladých zahradníků

31. 8. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) Ve dnech 20.–25.8.2018 se v areálu Střední zahradnické školy v Rajhradě uskutečnil již 9. ročník evropského šampionátu mladých zahradníků v odborných dovednostech. Tato soutěž se koná každé dva roky v některé evropské zahradnické škole, a to vždy v jiné zemi. Garantem soutěže bylo Společenství evropských zahradnických škol a zahradnických pedagogů se sídlem ve Švýcarsku, které sdružuje celkem 21 elitních zahradnických škol z celé EU. Organizátorem byla Střední zahradnická škola v Rajhradě.

Pokračování