Zpravodaj

Program Botanické zahrady na leden 2020

6. 1. 2020 | autor: Anna Tichá

BOTANICKÁ ZAHRADA HL. M. PRAHY Trojská 800/196, 170 00 Praha 7 – Troja tel.: +420 234 148 111 e-mail: info@botanicka.cz www.botanicka.cz

Pokračování

Výstaviště Kroměříž v roce 2019 navštívilo přes čtvrt milionu návštěvníků

20. 12. 2019 | autor: Ondřej Kuropata

(TZ) Výstaviště Kroměříž uzavírá rok 2019 s velkým úspěchem. Jeho branami prošlo během celého roku bezmála 270 tisíc návštěvníků. Největším lákadlem zůstávají zahradnické výstavy Floria, jejichž čtyři části navštívilo téměř 140 tisíc příchozích.

Pokračování

Víte, jak správně vybrat vánoční hvězdu a jak se o ni starat?

30. 11. 2019 | autor: Anna Tichá

Pochází z Mexika a Střední Ameriky a znali ji už staří Aztékové. Používali ji jako lék na snížení horečky. Její latinský název zní Poinsettia pulcherrima nebo také Euphorbia pulcherrima, my ji známe jako vánoční hvězdu. Pokud se právě teď chystáte ji koupit, aby ozdobila váš letošní sváteční interiér, máme pro vás několik důležitých rad a doporučení.

Pokračování

Otevřený dopis ministru životního prostředí Mgr. Richardu Brabcovi od SZKT

7. 11. 2019 | autor: Anna Tichá

Nesouhlas s plánovanou změnou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (invazní novela)

Pokračování

FOR GARDEN 2020: největší veletrh pro zahrady a komunální sféru – buďte i Vy jeho součástí

4. 11. 2019 | autor: Anna Tichá

Pozvánka k aktivní účasti na již 14. mezinárodním veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN 2020, který se uskuteční 26.–29. 3. 2020 v PVA EXPO PRAHA. Odborný kontraktačně-prodejní veletrh FOR GARDEN je největším veletrhem pro zahradu jako celek a komunální sféru včetně vybavení dětských hřišť a sportovišť v České republice. Veletrh se koná tradičně na začátku zahradní a stavební sezóny a je vždy ucelenou přehlídkou všech komponentů pro dokonalou zahradu. Souběžně se uskuteční také veletrhy FOR HABITAT, FOR INTERIOR, DESIGN V KOUPELNĚ a DESIGN SHAKER.

Pokračování

Tři roky, tři zahraniční partnerské organizace a tři zásadní projekty

29. 10. 2019 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ)Botanická zahrada hl. m. Prahy se dlouhodobě věnuje tématu zpřístupnění expozic široké veřejnosti, tedy i návštěvníkům se specifickými potřebami. Vtomto roceúspěšně zakončila mezinárodní projekt financovaný z evropského programu Erasmus+s názvem Botanical Garden: COME IN! VSTUPTE! KOM IN! WEJDŹ! GYERE BE! Během tří letdíky tomuto programuvznikla putovní výstava pro všechny smyslya k ní tištěná metodika s online verzí ve čtyřech jazykových mutacích. Zároveň letos proběhlaúspěšnámezinárodní konference, kterouslavnostně zahájil Paul Smith,generální sekretář Světové organizace botanických zahrad (BGCI).

Pokračování

Téma květin v televizním cyklu Trvalé bydliště-venkov

21. 10. 2019 | autor: Anna Tichá

4. října byl k vidění jeden díl z cyklu „Trvalé bydliště – venkov“ na ČT1 s názvem Barvy a vůně v květináči.

Pokračování

Netradiční a moderní expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 tisíc návštěvníků

7. 10. 2019 | autor: Bc. Pavlína Hamouzová

(TZ) Olomouc opět po roce ožila tradiční podzimní přehlídkou ovoce a zeleniny Flora Olomouc. I přes sobotní deštivé počasí navštívilo podzimní Floru 20 tisíc návštěvníků. Ta letos představila neobvyklé a umělecké zpracování hlavní expozice Zahradní slavnost. Pavilon A se zahalil do barevného podzimu plného plodin oslavující celoroční práci, hojnost a sklizeň. Výstava připomněla také výročí sametové revoluce. Podzimní Flora Olomouc se konala od 3. do 6. října 2019 a byla doprovázena oblíbenými Zahradnickými trhy, festivalem Olima či projektem Rozkvetlé památky.

Pokračování

Trojská botanická zahrada bude 5. října hostit festival Slamák

1. 10. 2019 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) Už potřinácté zkrášluje trojskou botanickou zahradu široká škála tvarů a barev různorodých plodů tykvovitých rostlin. Na výstavě nazvané Dýně hrají všemi barvami mohou návštěvníci obdivovat paletu odstínů, kterou dokáže namíchat pouze příroda. V sobotu 5. října se v areálu Botanické zahrady hl. m. Prahy uskuteční festival Slamák s podtitulem „Zažijte venkov v Praze“. Po vzoru anglických festivalů tuto akci připravuje dětská značka Pigy. Vystoupí na ní například Anička Slováčková, Milan Peroutka, vítězka Porty 2018 Tereza Balonová, dětmi oblíbené prasátko Pigy nebo za přednášející influenceři Margit Slimáková, Lucie Van Koten či Dominik Landsman. Jednodenní akce plná chutí, hudby, zvyků a tradičních řemesel slibuje netradiční festivalové zóny, kde rodiče a jejich děti poznají lépe český venkov a regionální produkci. Na tuto akci platí zvláštní vstupné.

Pokračování

Akce Sdružení zahradnických center - podzim 2019

6. 9. 2019 | autor: Anna Tichá

Podzimní akce Sdružení zahradnických center, více informací na webových stránkách jednotlivých členů

Pokračování