Zpravodaj

Svaz zakládání a údržby zeleně vyhlašuje PARK ROKU 2019

22. 8. 2019 | autor: Anna Tichá

Uzávěrka přihlášek je 31.8.2019! Jedná se již o 16. ročník soutěže. Podrobné informace jsou k dispozici přímo zde: http://www.parkroku.cz/cs/menu/

Pokračování

Letní Flora Olomouc okouzlila přes 20 000 návštěvníků expozicí „Česká krajina“

21. 8. 2019 | autor: Pavlína Hamouzová

(TZ) Během čtyř dnů měli návštěvníci možnost přenést se do okouzlující a rozmanité české přírody a krajiny, která byla ústředním tématem letní etapy mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2019. Tradiční akce v srdci Olomouce se konala od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna a nenechalo si ji ujít více než 20 tis. návštěvníků. Srpnové období dotvářelo jedinečnost hlavní expozice, která se nesla v duchu úrodných polí s hospodářskými plodinami, zlatavých lánů obilí, vinic a sadů. Na návštěvníky čekaly expozice jako Výzkumná laboratoř rostlin, Víno a umění či expozice Rozkvetlá řemesla a další bohatý doprovodný program.

Pokračování

Informace o nové tajemnici SKF ČR

20. 8. 2019 | autor: Ing. Jiří Horák

Vážení květináři a floristé, dovolujeme si vám oznámit, že na postu tajemníka Svazu květinářů a floristů ČR došlo ke změně. Ke 30. 6. 2019 ukončil svoji činnost pro Svaz dosavadní tajemník pan Tomáš Svoboda. Od 20. 8. 2019 nastupuje na místo tajemnice Bc. Lenka Zborníková, čerstvá absolventka České zemědělské univerzity.

Pokračování

Západočeské lázně 2019 Exkurze a seminář na téma „Venkovní výsadby“ od 12.9. do 14.9.

19. 8. 2019 | autor: Anna Tichá

UPOZORNĚNÍ: Ještě stále je možnost se na akci přihlásit. V případě zájmu prosím kontaktujte pana Jakuba Švandu - SINCO Mělník

Pokračování

Aplikace Plant.id dosáhla v automatickém rozpoznávání rostlin celosvětově poprvé 90% úspěšnosti

26. 7. 2019 | autor: Anna Tichá

Plant.id zvýšila úspěšnost automatického určování. “V loňském roce se míra úspěšnosti pohybovala kolem 60%, ale nově naprogramovaný model poprvé dosáhl 90%,“ říká Ondřej Veselý, spoluzakladatel a vývojář FlowerChecker. Společnost v tomto roce získala ocenění Nápad roku v soutěži Al Awards, konané pod záštitou Svazu průmyslu a obchodu ČR. Nyní se Flowerchecker zaměřil na spolupráci s novými partnery. “Byli jsme osloveni společnostmi z oblasti zemědělství, životního prostředí nebo zahradnictví. Teď se zaměřujeme na usnadnění integrace strojového učení například do dronů, nebo zemědělské techniky To může být pomocí při hnojení nebo určování ohrožených druhů rostlin, firmy navíc aplikace umělé inteligence zajímá“

Pokračování

Výstaviště Flora Olomouc má novou ředitelku. Stala se jí Eva Fuglíčková

9. 7. 2019 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Dozorčí rada Výstaviště Flora Olomouc, a.s. odsouhlasila doporučení výběrové komise na novou ředitelku olomouckého Výstaviště Flora. Stala se jí dosavadní obchodní náměstkyně a předsedkyně představenstva Eva Fuglíčková.

Pokračování

V olomouckých parcích se uklízí následky bouřky. Návštěvníci musí být opatrní

1. 7. 2019 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Výstaviště Flora Olomouc, a.s. nabádá své návštěvníky ke zvýšené opatrnosti při průchodu parky, vzhledem k bouřce, která se v pondělí 1. července odpoledne prohnala Olomoucí. Následky počasí se stále odstraňují.

Pokračování

Na oslavy MENDELU přijeli absolventi z šesti světadílů

18. 6. 2019 | autor: Mgr. Filip Vrána

(TZ 15.6.2019) Ze všech světadílů kromě Antarktidy se sjeli na dnešní Sraz století Mendelovy univerzity v Brně absolventi školy. Sešlo se jich podle předběžných odhadů pořadatelů více než 4000. Akcí vrcholí letošní oslavy sta let existence univerzity. Škola otevřela všechny svoje fakulty, včetně té v Lednici. Do univerzitního kampusu v Brně zavítalo několik rektorů, svou alma mater navštívil i absolvent MENDELU a současný ministr školství Robert Plaga.

Pokračování

Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny

31. 5. 2019 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) V rámci oslav připravila limitovanou edici vína nazvaného Natalis a dvě knižní novinky. Známé osobnosti pokřtily vína ročníku 2018 z vinice sv. Kláry

Pokračování

48. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2019

20. 5. 2019 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Ve dnech 15. a 16. května se na zámku v Děčíně uskutečnil 48. ročník nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže v České republice, Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2019, jako součást městských slavností v Děčíně, s výstavou pro veřejnost od 17. do 19. května 2019. Soutěž byla zařazena také do mezinárodní akce Den fascinace rostlin, který připadl letos na 18.5.

Pokračování